دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری اولین سمپوزیم کاربرد سلولهای بنیادی و مهندسی بافت در گوش، حلق و بینی

 | تاریخ ارسال: 1396/10/27 | 

کارگاه آموزشی سنتز نانو/میکرو ذرات حاوی دارو و بررسی رهایش دارو
 
در تاریخ 8 و 9 خرداد ماه 1398 کارگاه سنتز نانو/میکروذرات به منظور رهایش دارو با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه ایران، تهران و شریف در آزمایشگاه نانومدیسن مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی بیمارستان رسول اکرم(ص) برگزار گردید.
 
در این کارگاه دانشجویان به صورت تئوری و عملی با روش های ساخت نانو/میکروذرات، لود کردن دارو درون ذرات و رهایش دارو با استفاده از دستگاه اسپکت آشنا شدند.در پایان نیز به شرکت کنندگان گواهینامه شرکت در کارگاه از سوی ریاست مرکز تحقیقات اهدا شد.

برگزاری اولین سمپوزیم کاربرد سلولهای  بنیادی و مهندسی بافت در گوش، حلق و بینی

 
نخستین سمپوزیوم سلولهای بنیادی و مهندسی بافت در گوش و حلق و بینی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری و توسط مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی و سر و گردن دانشگاه  در تاریخ 20 دی ماه 1396در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی برگزار شد. این سمپوزیوم  یک روزه  در چندین محور شامل" مقدمه‌ای بر سلول‌های بنیادی، کاربردهای بالینی استفاده از سلول‌های بنیادی در گوش و حلق و بینی و نیز مهندسی بافت در گوش و حلق و بینی" برگزار شد. این سمپوزیوم در سه پنل برگزار گردید. پنل اول از ساعت 10-8 و با عنوان" جهت گیری آینده کشور در حوزه سلول های بنیادی و مهندسی بافت"، پنل دوم از ساعت 12:30-10:30 و عنوان پتانسیل های بالقوه مهندسی بافت در حوزه گوش و حلق و بینی و پنل بعد از ظهر از ساعت 16-13:30 و با عنوان آینده سلول و ژن درمانی در حیطه گوش و حلق و بینی برگزار گردید. در این سمپوزیوم اساتید برتر در این حوزه از جمله دکتر محمد فرهادی، دکتر کامران کامروا، دکتر حمیدیه، دکتر جغتایی، دکتر اقدمی دکتر نورانی،دکتر خادمی سخنرانی داشتند.  
برنامه های سمپوزیمتصاویر سمپوزیم


دفعات مشاهده: 2819 بار   |   دفعات چاپ: 325 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر